Menu

Home   Albums   Map   Google Photos

2007/11/19

سفرنامه مالدیوز - بخش ۱

با درود

پس از ۹ ساعت پرواز با هواپیمایی قطر به کشور مالدیوز (ދިވެހިރާއްޖޭގެ ޖުމުހޫރިއްޔާ) رسیدیم. این کشور که شامل ۱۱۹۰ جزیره می‌باشد در ۷۰۰ کیلومتری جنوب غربی هند قرار دارد. (نقشه گوگل)

مردم مالدیوز از سال ۱۱۵۲ میلادی مسلمان سنی هستند٬ ۲۴۵۰۰۰ نفر جمعیت آنهاست و پایتخت مالدیوز شهر ماله است. افرادی که به این کشور سفر کرده‌اند آن را آخرین بهشت روی زمین خطاب کرده‌اند.

۲۰۰ جزیره مالدیوز مسکونی است و ۸۷ جزیره به صورت هتل اداره میشود. ما در جزیره چایا هستیم که ۱۵ دقیقه با قایق با ماله فاصله داشت.

مالدیوز نزدیک به خط استواست و هر ماه سال دمایی اطراف ۳۰ درجه دارد. ماه ژوئن بارندگی بیشتر از همیشه است و فصل اصلی سفر از ۱۰ آذر ماه شروع میشود. آب اقیانوس هند بسیار شفاف است و به سادگی ماهی‌های رنگارنگی دیده می‌شوند.شب‌ها آسمان بسیار زیباست و صورتهای فلکی به سادگی قابل رویت هستند. بیشتر توریست‌ها از ایتالیا٬ انگلیس٬ آلمان٬ روسیه و چین هستند. مدیر اینجا که تا به حال ایرانی ندیده‌بود!

تمام جزیره با ماسه پوشیده است و آدم یاد داستان دکتر ارنِست در آدلاید می‌افتد. اطراف جزیره پوشیده از سنگ‌های دریایی است و آب اقیانوس در این بخش عمق کمی دارد. به این دلیل بیشتر پلاژها برروی آب ساخته شده‌اند و آدم تمام روز و شب صدای موج دریا را می‌شنود.

ادامه سفرنامه به زودی در بخش دوم

سفرهای قبلی

پیروز باشید

1 comment:

  1. سفر خوش
    امیدوارم روز های خوبی در این جزایر داشته باشید.دارا بودن بیش از 1100 جزیره باید جالب وجذاب ورویایی باشد. روزهای خوشی برای شما آرزو داریم.

    ReplyDelete