Menu

Home   Albums   Map   Google Photos

2008/02/22

لحظه تحویل سال ۱۳۸۷در شهرهای مهم جهان

درود بر شما

تا سال نو کمتر از ۴ هفته باقی مانده و تکاپوی آمادگی برای جشن نوروز آغاز شده‌است. بعضی‌ها به دنبال خانه‌تکانی هستند و یا به دنبال تهیه هدیه‌های سال نو هستند. سنت تهیه سفره هفت سین هم حتما در برنامه هست. شاید بعضی‌ها از حالا سبزه هفت سین را درست می‌کنند. شما از عدس استفاده می‌کنید یا گندم؟ شاید هم در حال تهیه شیرینی خانگی هستید؟

حال و هوای خاصی در این روزهای نزدیک جشن نوروز در هوا پیچیده است. پس از آماده شدن همه این موارد یک پرسش مهم است. لحظه تحویل سال نو کی است؟ امسال خوشبختانه خوش موقع است و مردم ایران می‌توانند ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه و ۱۲ ثانیه سال نو را به همدیگر شادباش بگویند. ایرانی‌ها در سراسر دنیا این جشن را همزمان برگزار می‌کنند. به دلیل اختلاف زمان جغرافیایی ، لحظه تحویل سال نو در کشورهای مختلف با هم تفاوت دارد. بهتر نبود یک نقشه دنیا وجود داشت که هر کسی برروی شهر اقامتش کلیک می‌کرد٬ و زمان سال تحویل را پیدا می‌کرد؟ به طور کل سالنامه ایران با فهرست جشن‌ها و تعطیلات رسمی به صورت آنلاین برای ساکنان خارج کشور کمک بزرگی می‌تواند باشد.

خوشحالم به اطلاع برسانم که این نقشه و سالنامه رسمی ایران را دیروز منتشر کردم. این هدیه من به ایرانیان هست.

سالنامه فهرست جشن‌های ایرانی و سپس مناسبت‌های رسمی ایران در آینده را نمایش می‌دهد. در انتها لحظه تحویل سال نو برای ایران و نشانی نقشه لحظه تحویل سال ۱۳۸۷ در شهرهای مهم دنیا نوشته شده‌است.

این نقشه با استفاده از Google Maps تهیه شده‌است و شهرهای مهم جهان در آن علامت‌گذاری شده‌اند. پس از کلیک کردن برروی آن لحظه تحویل سال نو به وقت محلی نمایش داده‌میشود. برای استفاده اول برروی قاره مور نظر بروید و با استفاده از ابزار بزرگنمایی نقشه آن منطقه را بزرگ کنید تا شهرها آشکارتر شوند. شما با چپ و راست کشیدن نقشه می‌توانید به یک منطقه دیگر بروید. برای رسم مجدد نقشه بازنگاری را در منوی بالای نقشه کلیک کنید. نظرها و پیشنهادهای خود را در منوی تماس برای من ارسال کنید. بی‌شک شهرهای مهم دیگری هم به این نقشه می‌توانند اضافه شوند. لطفا به من اطلاع دهید و نقشه به‌روز خواهد شد.

نقشه تحویل سال نو
سالنامه رسمی ایران
سالنمای سال ۱۳۸۷ ایرانی

سایت‌های مشترک:
موزیلا فایرفاکس | سیاره فایرفاکس | افزونه‌های فایرفاکس

تصویر از آقای علی‌اکبر صادقی

اشتراک برای نوشته‌های این سایت


3 comments:

  1. کار جالب و فوق‌العاده‌ایه. دست شما درد نکنه. اما در حالت کلی فکر می‌کنم ما ایرانیها به یک سایت یا سرویس اختصاصی تقویم نیاز داریم برای این که اولاً خدمات عمومی مرتبط رو با محوریت تاریخ و فرهنگ ایرانی ارائه بده (سایت رو باز کنید و بلافاصله ببینید امروز چندمه، مناسبتهای ایرانی و رسمی و جهانی رو اعلام کنه، اطلاعات اوقات شرعی رو و همینطور اطلاعات نجومی مربوط به تاریخهای مختلف رو برای مکانهای مختلف ارائه بده و ...) و در ثانی برای این که یک سری رابطهای برنامه‌نویسی رو و همچنین خروجیهای اطلاعاتی مرسوم رو در اختیار برنامه‌نویسهای وب و سرویسهاو سایتهای دیگه قرار بده تا بتونن از این اطلاعات استفاده‌ی مجدد کنن یا اون رو با اطلاعات و خروجیهای رابطهای برنامه‌نویسی سرویسهای دیگه ترکیب کنن و اطلاعات جدید تولید کنن و ارائه بدن.

    ReplyDelete
  2. نقشه کامل نیست آقا جان! مهمترین شهر جهان توش نیست!!! آبادان کوووووو؟

    ReplyDelete
  3. ممنون بابت زحمتاتون ، خسته نباشید

    ReplyDelete