Menu

Home   Albums   Map   Google Photos

2008/03/28

سفرنامه بوداپست


پس از 3 ساعت در قطار از ایستگاه غربی قطار وین به شهر بوداپست رسیدیم.

بوداپست پایتخت مجارستان با جمعیت ۱.۷ میلیون نفری، یک پنجم از جمعیت کل مجارستان را داراست. از شمال تا جنوب ۲۵ کیلومتر و از شرق تا غرب آن ۲۹ کیلومتر است و به ۲۳ منطقه شهرداری تقسیم شده‌است. تاریخ مجارستان از سال ۸۹۶ میلادی نوشته شده‌است. رودخانه دانوب بوداپست را به دو بخش بودا و پست تقسیم میکند. این دو بخش بوسیله نه پل به هم وصل میشوند. تصویر زیر پل زنجیری است.بیشتر مسیرها را با مترو رفتیم. متروی بوداپست پس از متروی لندن قدیمیترین متروی اروپاست. با این وجود هنوز یک تابلو در سر هر ایستگاه نصب نکرده‌اند تا یک مسافر قادر به پیدا کردن آن باشد. به طور کل در مصرف تابلو در خیابان‌ها صرفه‌جویی شده‌است! پس از یافتن ایستگاه مورد نظر نوبت خریدن بلیط می‌رسد. فروشنده بسیار وقت دارد و در هنگام فروش برای هر بلیط چند تا برگ را 3 بار مهروامضا میکند تا بالاخره بلیط ۲۷۰ فورینتی به دست شما برسد. هر ۲۵۰ فورینت برابر ۱ یورو هست.

پس از تهیه بلیط به مرحله عبور از پله برقی وحشت میرسید. هر کدام از این پله‌ها بیش از صد متر طول دارند! تصور کنید که شما با کودک خود از این پله‌ها با کالسکه میخواهید عبور کنید! چشم بسته فکر کنم مشکلی نداشته باشید!
پیشنهاد میکنم اول از همه به سمت رود دانوب بروید و قصر قدیمی این شهر را که بالای کوه هست مشاهده کنید. بوسیله این منظره بسیار زیبا می‌توانید محل بیشتر جاهای دیدنی شهر را پیدا کنید.
زیباترین مکان‌ها کلیسای استفان، مجلس، بازار میوه مرکزی و خیابان Vaci، خیابان Andrassy و میدان قهرمانان هستند.

رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌های بسیارخوبی در بوداپست وجود دارند. البته قیمت غذا از اینجا بیشتر بود ولی حتما به قهوه‌خانه نیورک، هتل چهارفصل و کافی‌شاپ هتل سوفی‌تل و رستوران موزه سربزنید. غذاهای بسیار خوشمزه و دسرهای بسیارخوبی دارند.

در مجموع سفر بسیار خوبی بود. پس از چهار روز اقامت، امیدوارم که در آینده به این شهر دوباره سفر کنیم.

آلبوم عکس‌های سفر بوداپست1 comment: